Trend Group |Trend Mosaic

Birinci sınıf cam mozaik ve aglomera üretimi konusunda hayat boyu deneyimi sahibi Dr. Pino Bisazza ve Andrea Di Giuseppe 2000 yılında en tutkulu ve en kendini işini adayan meslektaşlarını bir araya getirerek 2000 yılında Trend Group’u kurdular. Bu Vizyoner iş liderleri İtalyan sanat geleneğini sürdüren, modern dünyanın yenilikçi teknolojilerini kullanan ve doğal kaynaklara saygılı küresel anlamda 700 çalışanı olan bir şirket haline getirdiler.

Grubun sembolü olan kaktüs; en kurak arazide bile Trend’in yaratıcılıını ve canlılığını temsil eden bir ikondur. Zorlu ekonomik şartlarda bulunduğu ortama uyum sağlayabilen, güçlü kökleri ile bulunduğu ortamı, pazarı değiştirebilmeyi sembolize eder.

Grup; Venedikte bulunan 19. Yüzyıl Angelo Orsoni ocağı ile Sebring, Florida’daki 21. Yüzyıl yenilikçi mühendislik aglomera üretim tesisinin sahipleri olup, hem geleneksel simyaya hem de inovatif teknolojiyi küresel anlamada kucaklamaktadır. 4 kıta üzerindeki üretim ve montaj tesisleri ile 50’den falza ülkedeki operasyonları ile Trend bugün yıllık 1,5 milyon m2 cam mozaik ve 800.000m2 aglomera üretimi gerçekleştirmektedir.